Híreink > Tökfesztivál

Tökfesztivál

Ha elérkezik az október,az  a Felsőpakonyi Mesevár Napköziotthonos Óvoda apraja-nagyjának egyet jelent a  TÖKFESZTIVÁLLAL!

Gyönyörű, szép napos időt sikerült megrendelnünk erre a napra.

A szülők aktivitása az idei készülődés folyamán is megmutatkozott, ugyanis szerdán még alig-alig volt tök a zsibongóban, azonban mondhatni mázsaszámra hozták a tököket a következő napokban, s volt miből dolgozni, dekorálni,  megálmodni a nagy bábokat.

Az idei  Tökfesztiválunkat a KRESZ-park átadásával kezdtük, mely egy nagy- és régi álom beteljesülése. Itt a helyszínen balesetmentes környezetben tudják a gyerekek a biztonságos közlekedés szabályait gyakorolni, játékosan, tevékenységbe ágyazva.

Ha csupán egy balesetet megtudunk így előzni, már nem volt hiábavaló az erőfeszítésünk.

A tavalyi TÖK jó FESZTIVÁL bevételét fordítottuk erre a célra, azonban Tamás Péter és Finta Zoltán  helyi vállalkozók segítsége nélkül nem tudtuk volna megvalósítani álmunkat.

Köszönjük szépen önzetlen munkájukat.

A jövő sofőrjei az óvoda udvarán létesített pályán ismerkedhetnek a közlekedési táblákkal, a gyalogos átkelőhellyel , a körforgalommal.

A cica csoport műsora színesítette a programunkat. Köszönjük a felkészítést az óvó néniknek.

Fantasztikus összefogás jellemezte az idei  Tökfesztiválunkat is, hiszen mínusz 3 fővel dolgoztunk s hoztuk létre ezt a napot. Öröm volt nézni, ahogy a szülők, pedagógusok, segítők serénykedtek, sürögtek-forogtak, csak úgy égett a kezük alatt a munka. Ilyenkor örül az ember szíve, hogy ilyen alkalmazotti- és szülői közösséggel dolgozhat együtt. Egy közös cél lobogott a szemünk előtt, hogy ennek a napnak fantasztikusan kell sikerülnie, s így is lett.

A kézműves sátrakban volt lehetőség tökfaragásra, pom-pom süni készítésére, karkötő-, nyaklánc-, spatula kirakó-, csipesz helikopter-, Luca baba készítésére.

Tökbüfénkbe finomabbnál-finomabb falatokkal enyhíthették éhségüket vendégeink. Köszönjük a szülőknek eme finom falatokat.

A gyerekek megcsodálhatták Misi mókus kalandjait, majd a Buborék együttes zenés produkciója varázsolhatta el őket.

Fergeteges táncházzal hangolódhattunk a töklámpás felvonulásra, mely a nap zárásaként szemet gyönyörködtető látvány. Itt látszott, hogy mennyi ember töltött el egy tökéletes napot a TÖKFESZTIVÁLon.

Azonban a támogatóink nélkül nem tudtuk volna megvalósítani ezt a napot.

Köszönjük a támogatást.

Az egész napos program támogatói:

Tamás Péter

Kakasok

XVIII Kerületi Rendőr Főkapitányság munkatársai

Szabó Magda Könyvtár és Közösségi Ház

Az idei évi Tökfesztivál bevételét udvari játékaink bővítésére fordítjuk.

A 13. Tökfesztivál bruttó bevétele: 845.835 Forint.

Köszönettel: Gelsiné Zsurka Zsuzsa